A něco málo o nás ...

Barbora Svobodová

Specializace Hatha jóga

Specializace Gravid jóga

Specializace Dětská jóga

E: bara@jogadobris.cz


Barbora Budínská

Specializace Hatha jóga

Specializace Dětská jóga

T: 603 842 797

E: bara@jogadobris.cz

Luba Schmarcová

Specializace Yin jóga

Specializace Hatha jóga
T: 734 859 300
E: lubica.schmarcova@gmail.com Luba Schmarcová

Józe se věnuji přes 10 let. Zásadní zkušeností pro mne byl pobyt v Kalifornii a okouzlení nehybnými sochami v jógových pozicích na divoké pláži, což mi otevřelo cestu k yin józe. Preferuji pomalejší, o to intenzivnější styly jógy, zaměřené na vědomý pohyb směrující k zakoušení čiré přítomnosti, sjednocení se se sebou samým. Na józe mě fascinuje její schopnost poskytnout nejen dokonalé protažení, posílení celého těla, ale hlavně uvolnění a hlubokou relaxaci. Jógu vnímám jako účinnou techniku vytváření prostoru, poskytování prostoru pro vnitřní orgány a vědomé ztišení mysli.


Bára Svobodová

Zvedla oči a podívala se na něj zhluboka, táhle. Hubert rychle počítal v hlavě, jestli snad něco nevyvedl, nezkazil nebo nevyřídil, co měl vyřídit, či vyřídil, co neměl vyřídit. Nic ho nenapadlo. "Ty bys jen pořád seděl u rádia," začala Bára zvolna, "co se děje ve světě, to je tobě to hlavní," přeřadila na větší rychlost, "ale že oko do duše srdce, totiž okno srdce v duši, tak mi pomoz, víš, co chci říct!" Hubert to zprvu bral doslova a nabídl, že doběhne k doktorovi pro borovou vodu, když jde o oči, ale ukázalo se, že Báru nechápe.

Barbora Budínská

Ve vesnici Dejvice žili samí lakomí lidé. Nejlakomější však byla Barka, která schovávala slupky od buřtů a šila z nich záclony a pro koruny by si nechala koleno vrtat. Barka pracovala jako posluhovačka na faře, kde jí jednou důstojný pán oznámil, že by mohli jednoho jejich čuníka dát učiteli, který má plno hladových krků, že pro dva lidi jsou dva čuníci až moc. Barka o tom však nechtěla ani slyšet.

Eva Rysová

Jógu jsem poprvé cvičila v roce 2007, hledala jsem pohyb, který mi bude dávat smysl. Byla z toho láska na první ásanu a záhy mě nezajímaly jen pozice těla, ale i jógová filozofie. 

Jóga mi přinášela a dodnes přináší radost, uvolnění i zdraví. Chtěla jsem vědět čím to je, proniknout hlouběji do jejích tajemství a tak jsem prošla výcvikem v České akademii jógy. Skupinové lekce vedu od roku 2011, nejprve v Otročiněvsi, pak v Čerčanech a Praze. 

Ráda bych se o vše dobré, co jóga přináší podělila i s vámi. Nečeká vás se mnou dřina, ale protažení těla, pročištění hlavy a především radost z vědomého pohybu a bytí v těle. Namasté!